Stimuleringssubsidie 2021 voor verpleegkundig specialist en physician assistant

woensdag 25 november 2020
timer 2 min
Sinds enkele jaar vervullen verpleegkundig specialisten en physician assistants een rol in de huisartsenpraktijk. Tot 1 februari 2021 kunnen huisartsen of hun organisaties een aanvraag indienen voor stimuleringssubsidie 2021 vanuit het project ‘Versterking opleiding VS en PA Huisartsenzorg’.

Het gaat om een tegemoetkoming in de opleidingskosten. Deze tegemoetkoming geldt uitsluitend voor een leerwerkplek voor studenten die starten met de opleiding in september 2021.

De taakherschikking naar onder meer verpleegkundig specialisten (VS) en physician assistants (PA) is een manier om de huisartsenzorg toegankelijk en betaalbaar te houden en de kwaliteit te borgen.

 

Onderscheid met praktijkondersteuner

De praktijkondersteuners somatiek en ggz bieden zorg nadat de patiënt een consult heeft gehad bij de huisarts. De huisarts stelt de diagnose of verzoekt om vraagverheldering als het gaat om psychische of psychosociale klachten. Dit is meteen het grote onderscheid met de verpleegkundig specialisten en physician assistants. Zij stellen net als een huisarts diagnoses, behandelen klachten en verwijzen als het nodig is naar de betreffende praktijkondersteuner. Doktersassistenten plannen patiënten rechtstreeks in bij het spreekuur van de VS en PA.

 

Meerwaarde ouderenzorg

De verpleegkundig specialist combineert routinematige medische zorg met (hoog complexe) verpleegkundige zorg. In de huisartsenpraktijk diagnosticeert en behandelt de VS patiënten. Meestal gaat het om een specifiek omschreven groep van klachten die veel voorkomen, zoals klachten aan keel, neus, oor, bewegingsapparaat of huid. Waar nodig voegt de VS daar haar verpleegkundige expertise aan toe. Dit laatste blijkt vooral van meerwaarde in de zorg voor ouderen, waardoor medische en verpleegkundige zorg kunnen worden geïntegreerd.

 

De physician assistants diagnosticeert en behandelt patiënten met bijna alle voorkomende huisartsgeneeskundige klachten. Veelal wordt hier een aantal uitzonderingen op geformuleerd, bijvoorbeeld pijn op de borst of traumata.

 

Het aanvraagformulier en de criteria waaraan een aanvraag moet voldoen staan op de website van de Stichting Kwaliteit en Ontwikkeling Huisartsenzorg (KOH.

 

Link: Stichting KOH: ‘Stimuleringssubsidie voor 2021’

 

Foto: Shutterstock

Reactie toevoegen

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Stimuleringssubsidie 2021 voor verpleegkundig specialist en physician assistant

Lees verder - met dit thema

person_outlineBlog

Psychosociale arbeidsbelasting in je praktijk: Hoe voorkom je uitval?

8 apr om 10:30 uur

Huisartsenpraktijken, tandarts- en orthodontiepraktijken hebben te maken met een toenemende werkdruk,…

Lees verder »
flash_onNieuws

MedischOndernemen Magazine 1: ‘Ondernemen en vernieuwen kan alleen samen met een goed team’

3 apr om 15:37 uur

De uitdagingen binnen de huisartsen-, mondzorg- en fysiotherapiepraktijken zijn groot, zo blijkt uit deze…

Lees verder »
flash_onNieuws

Rapport Rekenkamer: Huisartsentekort bestaat echt en groeit alleen maar

3 apr om 14:43 uur

Uit het rapport 'Focus op huisartsentekort' van de Algemene Rekenkamer blijkt dat een op de twintig…

Lees verder »
person_outlineBlog

De nieuwe praktijkmanager: een antropoloog die van reuring houdt

27 mrt om 12:05 uur

Ik wou dat ik twee hondjes was of soms gewoon een éénpitterpraktijk. Als tandarts dan. Je hebt met jezelf te…

Lees verder »
mic_external_onInterview

Paul Wormer over 'De dokter en de vakgroep': ‘Een praktijk runnen vraagt reflectie, training en kunnen delegeren’

17 mrt om 13:03 uurtimer6 min

Huisartsen staan voor grote organisatorische en strategische uitdagingen. In zijn boek 'De dokter en de…

Lees verder »
all_inclusiveAchtergrondartikel

'Purpose': dé sleutel tot meer voldoening in je werk als praktijkmanager

13 mrt om 15:45 uurtimer4 min
In de hectiek in een zorgorganisatie is het, als praktijkmanager, makkelijk om verstrikt te raken in de dagelijkse…
Lees verder »
Nora Ennahachi-Foto Dent Management
mic_external_onInterview

Een Goed Gesprek met Nora Ennahachi over ‘boeien en binden’: ‘Praktijkmanager is de sleutel tot succes’

5 mrt om 14:00 uurtimer5 min

Nu tandartspraktijken steeds vaker te maken krijgen met personeelsverloop en -tekorten is het…

Lees verder »
Wiyantie Nieuweweme van connectifcounsel.nl
mic_external_onInterview

Een Goed Gesprek met Wiyanti Nieuweweme: ‘Binden en boeien van je medewerkers. Hoe doe je dat?’

3 mrt om 10:45 uurtimer5 min
Wiyanti Nieuweweme gaat op 9 april in gesprek met praktijkmanagers in de huisartsenzorg over wat er komt kijken…
Lees verder »