Blog: Een goed begin is het halve werk

woensdag 6 mei 2015
timer 2 min
Herkent u dit? Vertrekkende medewerkers worden overladen met cadeaus, persoonlijke kaartjes en een groots afscheidsdiner. Kosten nog moeite worden gespaard. Maar de nieuwe medewerker die op maandag de praktijk binnenwandelt, moet zichzelf melden bij de balie en wordt op een wachtkamerstoel geparkeerd met de boodschap dat de praktijkhouder of -manager er zo aankomt… Dat moet toch anders kunnen?

Het is goed te begrijpen dat een collega waar soms jaren mee is samengewerkt uitvoerig wordt bedankt voor haar inzet. Jullie hebben veel mooie ervaringen met elkaar gedeeld en een waardevolle relatie met elkaar opgebouwd. Jullie dragen elkaar een warm hart toe en daar hoort een gepast afscheid bij. Natuurlijk!

 

Maar die nieuwe medewerker die op maandag binnenkomt, is degene waar u de toekomst mee in zult gaan. Degene waar u op kunt gaan bouwen, waar u van kunt leren en mee gaat lachen. Dit talent dat u heeft aangenomen, heeft besloten om in uw praktijk te willen werken. Tegelijkertijd heeft zij ook ú uitgekozen. Ook dát is reden voor een feestje!

 

Zorg ervoor dat het bouwen van nieuwe herinneringen direct goed van start gaat. Investeer in een warm welkom en zorg dat de nieuwe medewerker zich direct thuis voelt. Een eerste klap is een daalder waard! Ontvang haar dus zelf met een mooie bos bloemen en plan tijd in om kennis te laten maken met het team. Leidt haar rond, betrek haar bij de lunch en vraag haar regelmatig hoe het gaat. Wie weet kunnen jullie zelfs aan het eind van de dag met het hele team uit eten. Een welkomstdiner om alvast te vieren dat jullie mooie herinneringen met elkaar op gaan bouwen. Een goed begin is het halve werk!

 

Marloes den Heijer – Teambuilder voor (tandarts)praktijken en auteur van het boek Passie in Praktijk – Lessen van ondernemende tandartsen. www.passieinpraktijk.nl

Reactie toevoegen

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Blog: Een goed begin is het halve werk

Lees verder - met dit thema

person_outlineBlog

Psychosociale arbeidsbelasting in je praktijk: Hoe voorkom je uitval?

8 apr om 10:30 uurtimer3 min

Huisartsenpraktijken, tandarts- en orthodontiepraktijken hebben te maken met een toenemende werkdruk,…

Lees verder »
flash_onNieuws

MedischOndernemen Magazine 1: ‘Ondernemen en vernieuwen kan alleen samen met een goed team’

3 apr om 15:37 uur

De uitdagingen binnen de huisartsen-, mondzorg- en fysiotherapiepraktijken zijn groot, zo blijkt uit deze…

Lees verder »
flash_onNieuws

Rapport Rekenkamer: Huisartsentekort bestaat echt en groeit alleen maar

3 apr om 14:43 uur

Uit het rapport 'Focus op huisartsentekort' van de Algemene Rekenkamer blijkt dat een op de twintig…

Lees verder »
person_outlineBlog

De nieuwe praktijkmanager: een antropoloog die van reuring houdt

27 mrt om 12:05 uur

Ik wou dat ik twee hondjes was of soms gewoon een éénpitterpraktijk. Als tandarts dan. Je hebt met jezelf te…

Lees verder »
mic_external_onInterview

Paul Wormer over 'De dokter en de vakgroep': ‘Een praktijk runnen vraagt reflectie, training en kunnen delegeren’

17 mrt om 13:03 uurtimer6 min

Huisartsen staan voor grote organisatorische en strategische uitdagingen. In zijn boek 'De dokter en de…

Lees verder »
all_inclusiveAchtergrondartikel

'Purpose': dé sleutel tot meer voldoening in je werk als praktijkmanager

13 mrt om 15:45 uurtimer4 min
In de hectiek in een zorgorganisatie is het, als praktijkmanager, makkelijk om verstrikt te raken in de dagelijkse…
Lees verder »
Nora Ennahachi-Foto Dent Management
mic_external_onInterview

Een Goed Gesprek met Nora Ennahachi over ‘boeien en binden’: ‘Praktijkmanager is de sleutel tot succes’

5 mrt om 14:00 uurtimer5 min

Nu tandartspraktijken steeds vaker te maken krijgen met personeelsverloop en -tekorten is het…

Lees verder »
Wiyantie Nieuweweme van connectifcounsel.nl
mic_external_onInterview

Een Goed Gesprek met Wiyanti Nieuweweme: ‘Binden en boeien van je medewerkers. Hoe doe je dat?’

3 mrt om 10:45 uurtimer5 min
Wiyanti Nieuweweme gaat op 9 april in gesprek met praktijkmanagers in de huisartsenzorg over wat er komt kijken…
Lees verder »