2023: het jaar van het leiderschap bij PraktijkmanagersNetwerk

maandag 13 maart 2023
timer 3 min

Elske Doets, eigenaar en directeur van Doets Reizen, gaf in haar keynote tijdens de Dag van de Praktijkmanager (19 mei 2022) haar visie op leiderschap in eerstelijns- en mondzorgpraktijken. (Foto: Martin Hols/The Arrows)

Een veel gehoorde vraag van praktijkmanagers is: “Hoe doe ik dat nu, het aansturen van het team?” En ook horen we vaak: “Ik vind het reuze ingewikkeld om samen te werken met mijn praktijkhouder(s)”. Om die reden is dit jaar bij het PraktijkmanagersNetwerk ‘leiderschap’ een centraal thema.

Andere dilemma’s die voorbijkomen zijn bijvoorbeeld: de ‘spagaat’ tussen leidinggeven en collega zijn, hoe kun je vriendelijk én ook duidelijk zijn maar ook het maken van keuzes en stellen van prioriteiten en het motiveren van teamleden en hoe houd ik het nog leuk voor mezelf terwijl het zo druk is.

Tools en handvatten over leiderschap

We vinden het belangrijk om je tools en handvatten te geven. Je inzichten aan te reiken en je ervaringen uit te wisselen en te leren van en met collega praktijkmanagers. Een heel jaar gaan we je op allerlei manieren ondersteunen op het gebied van leiderschap.

Hierbij kun je denken aan persoonlijk leiderschap; immers je kunt alleen goed leidinggeven aan een team als je leiding kunt geven aan jezelf. Ook leidinggeven aan een team komt uitgebreid aan bod, jouw rol en positie binnen de praktijk en ook zullen we inspelen op de samenwerking met andere leidinggevenden in de praktijk.

De rode draad in 2023

Deze onderwerpen zullen als rode draad verweven zijn door 2023. En dat doen we onder andere met:

  • Een reeks van 6 artikelen in MO, de eerste vind je in het nieuwe magazine van MedischOndernemen en binnenkort op MO Plek;
  • Leiderschap als thema voor de Dag van de Praktijkmanager op 25 mei (staat het al in je agenda?!);
  • Tenminste één workshop op de Dag van de Praktijkmanager over leiderschap;
  • Een masterclass op 19 september, in één dag alles over leiderschap voor startende praktijkmanagers. Meer informatie en inschrijven kan binnenkort op deze site: praktijkmanagersnetwerk.nl;
  • Een masterclass op 14 september, in één dag alles over leiderschap voor senior praktijkmanagers. Meer informatie en inschrijven kan binnenkort op deze site: praktijkmanagersnetwerk.nl.

Kortom: een rijk aanbod waar jij als lid van het PraktijkmanagersNetwerk gebruik van kunt maken. Binnenkort meer op deze site: praktijkmanagersnetwerk.nl.

Reactie toevoegen

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.

Lees verder - met dit thema

flash_onNieuws

MedischOndernemen Magazine 1: ‘Ondernemen en vernieuwen kan alleen samen met een goed team’

3 apr om 15:37 uur

De uitdagingen binnen de huisartsen-, mondzorg- en fysiotherapiepraktijken zijn groot, zo blijkt uit deze…

Lees verder »
flash_onNieuws

Rapport Rekenkamer: Huisartsentekort bestaat echt en groeit alleen maar

3 apr om 14:43 uur

Uit het rapport 'Focus op huisartsentekort' van de Algemene Rekenkamer blijkt dat een op de twintig…

Lees verder »
person_outlineBlog

De nieuwe praktijkmanager: een antropoloog die van reuring houdt

27 mrt om 12:05 uur

Ik wou dat ik twee hondjes was of soms gewoon een éénpitterpraktijk. Als tandarts dan. Je hebt met jezelf te…

Lees verder »
mic_external_onInterview

Paul Wormer over 'De dokter en de vakgroep': ‘Een praktijk runnen vraagt reflectie, training en kunnen delegeren’

17 mrt om 13:03 uurtimer6 min

Huisartsen staan voor grote organisatorische en strategische uitdagingen. In zijn boek 'De dokter en de…

Lees verder »
all_inclusiveAchtergrondartikel

'Purpose': dé sleutel tot meer voldoening in je werk als praktijkmanager

13 mrt om 15:45 uurtimer4 min
In de hectiek in een zorgorganisatie is het, als praktijkmanager, makkelijk om verstrikt te raken in de dagelijkse…
Lees verder »
Nora Ennahachi-Foto Dent Management
mic_external_onInterview

Een Goed Gesprek met Nora Ennahachi over ‘boeien en binden’: ‘Praktijkmanager is de sleutel tot succes’

5 mrt om 14:00 uurtimer5 min

Nu tandartspraktijken steeds vaker te maken krijgen met personeelsverloop en -tekorten is het…

Lees verder »
Wiyantie Nieuweweme van connectifcounsel.nl
mic_external_onInterview

Een Goed Gesprek met Wiyanti Nieuweweme: ‘Binden en boeien van je medewerkers. Hoe doe je dat?’

3 mrt om 10:45 uurtimer5 min
Wiyanti Nieuweweme gaat op 9 april in gesprek met praktijkmanagers in de huisartsenzorg over wat er komt kijken…
Lees verder »
Wendy Eelsing Foto: leiderschapincommunicatie.nl
flash_onNieuws

Wendy Eelsing: ‘Effectief luisteren en constructieve feedback wordt op de werkvloer vaak verwaarloosd’

19 dec 2024 timer3 min
Wendy Eelsing hield bij de PM Ledendag, op 10 december in Zwolle, een keynote over communicatie in de ‘hyper…
Lees verder »