3 tips om je doelen voor dit jaar te realiseren

maandag 4 januari 2016
timer 3 min
Het is niet alleen de tijd van de goede voornemens, maar ook van bepalen wat je als praktijk en als team dit jaar wilt bereiken. En dan begint pas de grootste uitdaging: het doel ook echt gaan realiseren. Maak een goede start met deze 3 tips.

 Ik doe niet aan goede voornemens. Als ik iets wil bereiken wacht ik daar niet mee tot één bepaalde datum in het jaar. Dat is voor mij net zoiets als ‘proberen’. Doe iets, of doe het niet. Tot ik er verder over nadacht en me realiseerde dat ik wel degelijk een soort van goede voornemens had! Ik had namelijk doelen gesteld die ik met mijn bedrijf in 2016 wil gaan realiseren.

 

Onderzoek toont aan dat 83% van de mensen goede voornemens heeft, maar slechts 17% ze ook echt waarmaakt. Het zou dramatisch zijn als diezelfde getallen zouden gelden voor zakelijke doelen. Hoog tijd dus voor tips hoe je je goede voornemens, also known as doelen, wél kunt realiseren!

 

Tip 1: Schreeuw het van de daken. 
Je kent de verhalen wel van mensen die aan iedereen verkondigen dat ze gestopt zijn met roken, zodat ze gecorrigeerd worden als ze de neiging hebben om terug te vallen in oude patronen. Met doelen stellen werkt het net zo. Deel ze met je medewerkers. Bespreek ze regelmatig met het team en herinner elkaar eraan.

 

Tip 2: Schakel hulp in.
Rokers kopen het boek van Allen Carr, mensen die willen afvallen boeken een personal trainer, en jij? Doe jij het alleen? Of schakel je hulp in van bijvoorbeeld je praktijkmanager of een organisatieadviseur? Zelf een doel stellen, wil niet per se betekenen dat je het in je eentje hoeft te realiseren.

 

Tip 3: Failing to plan = planning to fail
Dé truc voor het slagen van goede voornemens, oftewel doelen, is om een stap verder te denken en te bepalen hóe je die gaat bereiken. En hoewel plannen in deze turbulente wereld discutabel is, helpt het in ieder geval om concreet na te denken over wat je werkelijk gaat doen.

 

Ik wens je het allerbeste voor 2016. Dat al je goede voornemens, doelen en wensen uit mogen komen! Veel succes!

 

Marloes den Heijer – Teambuilder voor (tandarts)praktijken en auteur van het boek Passie in Praktijk – Lessen van ondernemende tandartsen. www.passieinpraktijk.nl

Reactie toevoegen

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
3 tips om je doelen voor dit jaar te realiseren

Lees verder - met dit thema

person_outlineBlog

Psychosociale arbeidsbelasting in je praktijk: Hoe voorkom je uitval?

8 apr om 10:30 uurtimer3 min

Huisartsenpraktijken, tandarts- en orthodontiepraktijken hebben te maken met een toenemende werkdruk,…

Lees verder »
flash_onNieuws

MedischOndernemen Magazine 1: ‘Ondernemen en vernieuwen kan alleen samen met een goed team’

3 apr om 15:37 uur

De uitdagingen binnen de huisartsen-, mondzorg- en fysiotherapiepraktijken zijn groot, zo blijkt uit deze…

Lees verder »
flash_onNieuws

Rapport Rekenkamer: Huisartsentekort bestaat echt en groeit alleen maar

3 apr om 14:43 uur

Uit het rapport 'Focus op huisartsentekort' van de Algemene Rekenkamer blijkt dat een op de twintig…

Lees verder »
person_outlineBlog

De nieuwe praktijkmanager: een antropoloog die van reuring houdt

27 mrt om 12:05 uur

Ik wou dat ik twee hondjes was of soms gewoon een éénpitterpraktijk. Als tandarts dan. Je hebt met jezelf te…

Lees verder »
mic_external_onInterview

Paul Wormer over 'De dokter en de vakgroep': ‘Een praktijk runnen vraagt reflectie, training en kunnen delegeren’

17 mrt om 13:03 uurtimer6 min

Huisartsen staan voor grote organisatorische en strategische uitdagingen. In zijn boek 'De dokter en de…

Lees verder »
all_inclusiveAchtergrondartikel

'Purpose': dé sleutel tot meer voldoening in je werk als praktijkmanager

13 mrt om 15:45 uurtimer4 min
In de hectiek in een zorgorganisatie is het, als praktijkmanager, makkelijk om verstrikt te raken in de dagelijkse…
Lees verder »
Nora Ennahachi-Foto Dent Management
mic_external_onInterview

Een Goed Gesprek met Nora Ennahachi over ‘boeien en binden’: ‘Praktijkmanager is de sleutel tot succes’

5 mrt om 14:00 uurtimer5 min

Nu tandartspraktijken steeds vaker te maken krijgen met personeelsverloop en -tekorten is het…

Lees verder »
Wiyantie Nieuweweme van connectifcounsel.nl
mic_external_onInterview

Een Goed Gesprek met Wiyanti Nieuweweme: ‘Binden en boeien van je medewerkers. Hoe doe je dat?’

3 mrt om 10:45 uurtimer5 min
Wiyanti Nieuweweme gaat op 9 april in gesprek met praktijkmanagers in de huisartsenzorg over wat er komt kijken…
Lees verder »