'Verdere opschaling e-Health is een uitdaging'

donderdag 15 februari 2018
timer 2 min
Verdere opschaling van e-health initiatieven zoals toepassingen naar meerdere locaties, regionaal of op landelijk niveau, is vaak een aanzienlijke uitdaging", zegt minister De Jonge (VWS) in een brief aan de Tweede Kamer.

"In heel Nederland worden er ‘prachtige initiatieven ontplooid op het gebied van e-health en digitaal ondersteunende zorg’, schrijft De Jonge in een brief naar aanleiding van vragen die D66 stelde over het bericht 'E-healthweek 2018: ‘Opschaling is altijd gedoe’'


Organisatorische veranderingsprocessen

De Jonge ziet dat het niet bij experimenten en pilots blijft, maar dat reële toepasssingen in de dagelijkse praktijk hun weg vinden. Tegelijkertijd is verdere opschaling naar meerdere niveaus een aanzienlijke uitdaging. "De kern van de uitdaging is dat het bij toepassing van innovaties vaak gaat om (complexe) organisatorische veranderingsprocessen. Bij de implementatie van e-health moeten samenwerkingsrelaties tussen professionals worden vormgegeven en kunnen patiënten vanuit een steeds gelijkwaardigere positie meesturen in hun behandelproces. Om daarin succesvol te zijn is een constructief samenspel nodig tussen innoverende bedrijven, patiënten, zorgaanbieders, verzekeraars, gemeenten en kennis- en onderwijsinstellingen", zegt hij. 


'VWS stimuleert innovatieklimaat in de zorg'

De Jonge noemt in de Kamerbrief de initiatieven die hij met zijn collega’s van VWS organiseert om de implementatie en opschaling van digitale innovatie mogelijk te maken, zoals het Informatieberaad. ‘In de eerste plaats bevorderen wij het ontstaan van een vruchtbare grond, een infrastructuur van standaarden en afspraken voor gegevensontsluiting en uitwisseling.’ Die krijgt onder meer gestalte in programma’s als VIPP en MedMij. Daarnaast schrijft De Jonge dat VWS het innovatieklimaat in de zorg stimuleert. Onlangs is er 12 miljoen euro beschikbaar gekomen voor de Seed-capital regeling, waardoor er geïnvesteerd kan worden in de opschaling van veelbelovende initiatieven. Het doorvoeren en opschalen van e-health wordt ook bevorderd als zorgmanagers over kennis beschikken. ‘Met de Health Innovation School leiden we zorgmanagers op om implementatietrajecten succesvol vorm te geven en uit te voeren’, aldus De Jonge. Voor innovatievraagstukken kunnen zorgprofessionals terecht bij zorgvoorinnoveren.nl, een adviesloket en kennisbank.

 

De Jonge komt binnenkort met een vollediger overzicht met de voortgangsrapportage over e-health en zorgvernieuwing.

 

Lees hier de hele brief van minister De Jonge. 

Bron: rijksoverheid.nl

Reactie toevoegen

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
'Verdere opschaling e-Health is een uitdaging'

Lees verder - met dit thema

flash_onNieuws

Rapport Rekenkamer: Huisartsentekort bestaat echt en groeit alleen maar

3 apr om 14:43 uur

Uit het rapport 'Focus op huisartsentekort' van de Algemene Rekenkamer blijkt dat een op de twintig…

Lees verder »

Dentiva Radar: zzp of loondienst?

26 mrt om 12:00 uurtimer4 min

Dentiva hield een enquête onder zorgprofessionals over de gevolgen van het nieuwe zzp-regime. Aan het onderzoek…

Lees verder »
flash_onNieuws

MO Plek is vanaf nu Mijn PM!

11 mrt om 10:01 uur

Leden van het PraktijkmanagersNetwerk kunnen al jaren gebruik maken van de netwerktool MO Plek. Hierin vind je…

Lees verder »

Vcare en Fonkelzorg over ‘de AI-revolutie’ in de eerste lijn: AI verbetert bereikbaarheid, triage én consulten

5 feb om 15:15 uurtimer5 min

De opkomst van kunstmatige intelligentie-toepassingen in de huisartsenpraktijk gaat razendsnel. Tegelijkertijd…

Lees verder »
Paul Koning tijdens de Dag van de Praktijkmanager op 16 mei 2024 (Foto: Ewald Geerdink)
mic_external_onInterview

Orthopedisch chirurg Paul Koning nam initiatief tot Prisma en OurMind: ‘AI-toepassingen geven een boost aan het werkplezier van dokters’

16 dec 2024 timer6 min
Orthopedisch chirurg Paul Koning is initiatiefnemer van de platforms Prisma Netwerk en OurMind. Met OurMind wil…
Lees verder »

Agilio ondersteunt praktijken met innovatieve tools: ‘Goede patiëntenzorg begint met tevreden personeel’

5 dec 2024 timer5 min

In de huisartsenzorg ligt de focus uiteraard vaak op de directe patiëntenzorg. Volgens Hein Vrins en Esther…

Lees verder »

Bellen met Lotte: Complete telefonieoplossing die voor rust en overzicht in de praktijk zorgt

1 okt 2024 timer4 min

Bellen met Lotte biedt een complete telefonieoplossing voor de eerstelijnszorg om zorgverleners weer tijd te…

Lees verder »

Agilio Verbetertraject: Continu verbeteren van de praktijkvoering, patiëntenzorg én teamsamenwerking

17 sep 2024 timer5 min

Agilio Software Nederland biedt als kennisprovider een nieuw traject aan waarin praktijkmanagers op basis van…

Lees verder »